Biliriz; hayatın her anı ayrı bir imtihan. Afiyet te hastalıkta zenginlikte fakirlikte ayrı ayrı çeşit çeşit imtihan. Rabbim insanlara, çeşit çeşit kulluklarını teslimiyetlerini ispatlayabilecekleri gösterebilecekleri fırsatlar veriyor.
Bizde ailecek bugünlerde, tamda Kurban Bayramında, Hz. İsmail (AS) ve Hz. İbrahim (AS)ın imtihanlarını bir başka hatırlıyoruz. Allah'u tealanın rahmetini bir daha idrak ediyoruz. Peygamberinin başından geçen ağır imtihanı bizlere bildirerek böyle bir durumda nasıl davranılacağını öğretiyor gösteriyor hamdolsun.
Geçen hafta eşim e-posta ile bazı belirtilerden bahsetti ve doktorumuzu arayacağını söyledi. Ben e-postayı görür görmez bir korku ile tedirginlikle kedisini aradım. Doktorun tavsiyelerini dinlemeye karar verdik. Doktor müsait değilmiş bir yarım saat sonra arayın denilmiş. Bu arada internetten araştırıyorum ancak hep bir tedirginlikle sayfaları korkarak geçiyorum ve hep kolayını ümitle farklı alternatifleri değerlendiriyorum. Efendim doktorla görüşüldü ve karar en yakın hastaneye acilen gidilsin. Heyhat, ben işteyim ve en az 1.5 saatlik yoldayım. Doktorun istediği tedkikler bebeği kaybetme riski ile ilgili. Eşim o hasta haliyle güçlükle bayan doktor olan bir hastane bulabildi. Bende yoldayım ancak hep Hz. İbrahim(AS)ı düşünüyorum onun imtihanını düşünüyorum. Evlat imtihanının nasıl bir şey olduğunu bununla ilgili farklı tecrübleri düşünüp dinginleşmeye çalışıyorum.
Tüm bu süreçte acizliğimi bir daha hatırlıyorum. Eşimin yanında olamamak ayrı bir acizlik yanında olsamda elimden bir şey gelmemesi ayrı bir acizlik. Ya Rabbi ne büyüksün, azimsin.
Efendim tanıyı koydular "düşük tehdidi" henüz tehdit geçmiş değil dularınızı bekliyoruz. Rabbimin her durumda bizim için hayır murad ettiğini biliyoruz ve hep o hayrı görebilmek ve onu isteyabilmek için dua ediyoruz. Rabbim bize ve evladımıza hayrı en kolay şekilde versin. Ya Rahman ikramına muhtacız. Amin!

Comment (1)

Okuyunca anlayabildim duygularının ve hissettiklerinin ne denli yoğun olduğunu...
Bu zor süreçte maddi-manevi yanımda olduğun, her türlü desteği esirgemediğin için sana ne kadar teşekkür etsem azdır...

Yorum Gönder